: +90 232 464 12 31

WEB GÜMRÜK

EN KAPSAMLI ÇÖZÜM
Tek tuşla her yerden, her an sisteme giriş yaparak işlemlerinizi kolayca takip edebilir ve hangi aşamada olduğunu sorgulayabilirsiniz.
Foto

WEB GÜMRÜKBLC GÜMRÜK MÜŞAVİRLİĞİ olarak, teknolojik ve sektörel gelişmelere olan hakimiyetimizle 25 yıllık tecrübemizi birleştirerek, her zaman sektörde öncü olmayı kendimize görev edinmiş bulunmaktayız.

Teknolojinin son imkanları dahilinde müşterilerimize en kaliteli hizmeti sunmak amacıyla, interaktif olarak firmalarımızın tüm işlemlerini anında görebileceği ‘’Web Gümrük’’ sistemine sahibiz.

Firmalarımız “Web Gümrük” panelini kullanarak, kendilerine tarafımızdan verilecek olan özel Kullanıcı Kodu ve Şifreleri ile 7/24 cep telefonu, tablet ve bilgisayardan istedikleri anda sisteme giriş yaparak, işlemlerini takip edebilmekte ve hangi aşamada olduğunu sorgulayabilmektedirler.

Hizmet verdiğimiz tüm firmalarımız, bu ayrıcalık ve kolaylıktan faydalanarak, zaman sınırlaması olmaksızın, gümrükleme ve dış ticaret işlemlerinin başladığı andan itibaren, işin son safhasına kadar yapılacak olan tüm işlemleri, elektronik ortamda görüntüleyip, belgeleyerek kayıt altına alabilmektedirler.

Firmalarımız sadece mevcutta devam eden işlemlerini değil, aynı zamanda o güne kadar yapmış oldukları bütün gümrük işlemlerine ait verilere de ulaşabilmektedirler. Geçmiş evrak ve raporların her an ulaşılabilir olması, hizmet verdiğimiz firmaların arşiv maliyetlerini ve iş yüklerini de ciddi anlamda azaltmaktadır.

‘’Web Gümrük’ hizmetinden faydalanan müşterilerimiz, geçmiş dönemde yapmış oldukları bir işleme ait evrağa, ticaretin tutarına ya da ilgili tüm detaylara; sadece tarih aralığı vererek veya sadece firma ismi ile aratarak hatta sadece eşya kodu bile girerek bir tıkla ulaşabiliyor. Verdiğimiz hizmet avantajıyla bilgiye erişimin bu denli hızlı olamasını sağlarken, en değerli kaynağınız olan ZAMANINIZ SİZE KALIYOR.

Müşterilerimiz dış ticaret süreçlerindeki her bir aşamayı anlık takip ederek, gerek elektronik, gerekse matbu tüm belgelere ulaşabilmektedirler. (Beyanname, fatura, dekont ve bunlara ait tüm ek belgeler vb.) Ayrıca geçmiş dönem ve bugüne ait bir çok detaylı rapora erişebilmektedirler.

WEB GÜMRÜK UYGULAMASININ BAZI ÖZELLİKLERİ

• Özelleştirilmiş Gösterge Paneli: En sık kullandığınız raporlar ile ana sayfanızı özelleştirebilirsiniz.
• Beyanname Sorgulama: Firma adına yapılan işlemleri liste halinde veren ve beyannameye ait gümrük, kıymet ,rejim gibi bilgileri içeren raporlara ulaşabilirsiniz.
• Mevzuat Arama: Kanun, tebliğ, yönetmelik, genelge, bakanlar kurulu kararları gibi konularda güncel bilgilere ulaşmak için ‘’Mevzuat Arama’’ ekranını kullanabilirsiniz.
• Gtip Arama: Gtip numarasına göre tarife cetvellerine ulaşabilirsiniz.
• Antrepo Stok takibi: Antrepo ile ilgili raporlarınızı görebilir ve stok takibinizi yapabilirsiniz.
• Finans Raporları: Hesap ekstresi, fatura ve dekont gibi detaylı raporlarınıza ulaşabilirsiniz.
• Süre Sonu İşlem Takip: Özet beyan, geçici ihracat - ithalat, antrepo süre takip, serbest bölge verilerinizi görebilirsiniz.
• Ürün Listeleme: Ürün kodu ve tanım ile arama yaparak ürünler ile ilgili detaylı bilgiye erişebilirsiniz.
• Dahilde İşlem Takibi: Dahilde işlemlerinizin süre, miktar ve kıymetlerini rahatlıkla takip edebilirsiniz.
• Grafik Raporları: Grafik raporlar ile rapor sonuçlarınızı grafik tabloya aktarabilirsiniz.
• Dosya Statüleri İzleme Takibi: İki iş takip kodu arasındaki zaman takibini yapabilir, ithalat dosyalarının, tescil edilmesi ile vergisinin yatması arasındaki zamanı ölçebilirsiniz.
• Cari Hesap Ekstreleri: Cari hesabınızın son durumunu anlık takip edebilirsiniz.