: +90 232 464 12 31

BİR KURUMU GÜVENİLİR YAPAN İLKELERİDİR

Yola çıktığımız ilk günden beri, ilke edindiğimiz 10 temel taşımızdan ödün vermeden, siz değerli müşterilerimizin güvenini korumaya devam ediyoruz.

TEMEL İLKELERİMİZ

Foto

BLC GÜMRÜK MÜŞAVİRLİĞİ olarak, kurulduğumuz günden beri '' BİR KURUMU GÜVENİLİR YAPAN İLKELERİDİR '' mottosundan yola çıkarak, temel aldığımız ilkelerden ödün vermeden siz değerli müşterilerimize hizmet vermeye devam ediyoruz.
1) GÜVEN :

Uluslararası mal hareketlerinde kaliteli ve sürdürülebilir hizmet sunabilmek için müşterilerimizin güvenini kazanabilmek en önemli temel ilkelerimizdendir. Yönetim sürecimizde benimsemiş olduğumuz iş ahlakı ve kamusal düzenlemelere sağladığımız uyum, güvenilirliğimizin ana unsurlarını oluşturmaktadır. Sunduğumuz hizmetin doğası gereği, en önemli iş paydaşlarımızdan biri olan müşterilerimizin ticari sır niteliğindeki bilgilerine sahip olmamız, güven unsurunu çok daha önemli kılmaktadır.

‘’GÜVEN’’ İlkesi bizim en öncelikli ilkemiz, olmazsa olmaz koşulumuzdur. Bize duyulan ‘’güven’’in en büyük kanıtı da, ülkemizde sektöründe lider ve uluslararası iş dünyasında örnek gösterilen firmaların uzun yıllardır bizim için referans olmalarıdır.

2) MÜŞTERİ ODAKLI ÇÖZÜM :

Müşterilerimizin ihtiyaçları doğrultusunda, bilgi birikimimiz ve tecrübemiz sayesinde, ulusal ve uluslararası kanunlara, mevzuatlara uygun, hızlı ve etkin çözümler üretmekteyiz.

3) HİZMET KALİTESİNDE SÜREKLİLİK :

Kalite asla tesadüf değildir, akılcı bir gayretin ve sağlam bir altyapının sonucudur. Hızla büyüyen ve gelişen ülkemizde, dış ticaret faaliyetlerinde rol oynayan değerli müşterilerimize tedarikçi değil sürekli bir çözüm ortağı olmak adına, hizmet kalitesini her zaman en üst seviyede tutarak çalışmaktayız. Bu konuda örnek bir kurum olmak hedefiyle, tüm çalışmalarımıza hız kesmeden devam etmekteyiz. BLC GÜMRÜK MÜŞAVİRLİĞİ olarak, şirketimizin sadece merkez şubesinde değil, şubeleştiğimiz her ilde konusunda uzman arkadaşlarımız ile birlikte bu hizmet kalitesini sağlayarak, siz değerli müşterilerimizi en üst seviyede memnun kılabilmek adına çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

4) MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ :

BLC GÜMRÜK MÜŞAVİRLİĞİ olarak sunduğumuz tüm hizmetlerde öncelikle müşterilerimizin çıkarlarını en üst düzeyde tutmak ve bu sayededir ki; fayda maksimizasyonu sağlayarak, müşteri memnuniyetimizi devamlı hale getirmek, en önemli temel ilkelerimizden biridir. Müşterilerimizle olan ticari ilişkilerimizin, dönemsel ya da geçici değil, uzun vadeli ve kalıcı çözüm ortaklığı düzeyinde olmasını hedef edindiğimizden; memnuniyet düzeyini deneyimli ve dinamik kadromuzla en üst düzeyde tutmayı ilke edinmiş bulunmaktayız.

5) ERİŞEBİLİRLİK VE HIZLI GERİ BİLDİRİM :

Müşterilerimiz tüm iletişim kanallarıyla (telefon, e-posta, web, fax, ziyaret vs.) bilgi iletimlerini, bilgi taleplerini, önerilerini, şikayet ve memnuniyetlerini kolay bir şekilde sektörel ve müşteri bazlı olarak atanmış olan müşteri temsilcilerine iletebilmekte, şirketimize erişim sağlayabilmektedirler. Talep edilen bilgiye en hızlı ve en doğru şekilde, eksiksiz olarak, web sitemizin ilgili linkinden de erişilebilmektedir. Konusunda uzman kadromuz müşterilerimizin taleplerine ve iletilen bilgilere gereken özeni gösterip, dikkatli bir şekilde inceleyerek en kısa zamanda geri bildirim sağlamayı prensip haline getirmişlerdir.

6) PROFESYONEL İÇ YÖNETİM :

Şirketimizde operasyon ve müşteri ilişkilerine ait faaliyetler, politikalar, geçmiş döneme ait değerlendirmeler dikkate alınarak yıllık hedefler ve uygulanacak yenilikler; profesyonel yönetim kadrosuyla kurum ilkeleri çerçevesinde değerlendirilip, belirlenmektedir. Güçlü iç yönetimimiz sayesinde, şeffaf ve gerçekçi değerlendirmelerle gelecek planlamalarının tüm çalışanlarımızla birlikte yapılması sonucunda; yüksek motivasyonlu, bilinçli, kararlı bir kadro olarak yüksek verimlilikle hizmet vermekteyiz.

7) HIZ:

Günümüz dünyasında büyüyen ve hızlanan dış ticaret süreçleri içinde var olan firmaların, rekabet güçlerini koruyabilmeleri için güçlü bir tedarik zincirine sahip olmaları gerekir. Hizmet verdiğimiz firmalarımızın tedarik zincirinde en güçlü üye olmak adına ve en büyük sermayenin zaman olduğu bilinciyle; BLC GÜMRÜK MÜŞAVİRLİĞİ olarak sizler adına zamanınızı yönetmekteyiz. Hızlı ve planlı hareketle, gümrüklü sahalardan geçen (gelen/giden) eşyaların bekleme sürelerini kısaltarak, zamandan tasarrufla birlikte ardiye, demoraj, mesai ücretlerini minimuma indirmekteyiz. Bu sayede maliyet artışının önüne geçip, üretim ve tedarik zincirinin aksamamasını sağlamaktayız. Bu başarımızın anahtarı; dinamik ve uzman kadromuzun sistemli süreç yönetimi ve sahip olduğumuz teknolojik altyapıdır.

8) SÜREKLİ İYİLEŞTİRME:

İnsan kaynağına olan özenimiz, kadromuzun mevzuata olan hakimiyetini her geçen gün arttırmasını zorunlu kılmıştır. Gelişen, değişen, ekonomik parametrelere bağlı olarak güncellenen kanun, mevzuat ve yönetmelikleri de birden fazla kaynaktan ( resmi gazete, p.c külliyat, mevzuat net vb.) takip etmekteyiz. Kişisel ve mesleki gelişimin, dolayısıyla bilginin engin bir deniz olduğunun bilinciyle, bunlarla da yetinmeyip; başta Ticaret Bakanlığının ilgili müdürlüklerinin, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının, İhracatçı Birliklerinin, Sanayi Odalarının, Ticaret Odalarının, TSE, KOSGEB Müdürlüklerinin düzenlemiş olduğu seminer, toplantı ve konferanslarına da katılarak tüm gelişmeleri yakından takip etmekteyiz. Bunların yanında müşterilerimizden gelen öneri ve düşünceler titizlikle değerlendirilmekte ve ‘’sürekli iyileştirme ‘’ çalışmaları kapsamında kaynak olarak kullanılmaktadır.

9) MARKA DEĞERİNİN KORUNMASI:

Hizmet politikamızın tüm unsurlarını yerine getirirken, dürüstlükten taviz vermeden, kanun ve mevzuatın dışına çıkmadan, topluma karşı sorumluluklarımızın bilincinde olarak, siz değerli müşterilerimizin bizim üstümüze yüklemiş olduğu misyonu unutmadan, nezaket kurallarına uygun ve adil davranış biçimine sadık kalarak, tüm yetkinliğimizle kurum itibarının ve marka değerinin korunmasına azami özeni göstermekteyiz. Değerli müşterilerimizin; kaliteli hizmete verdikleri değer kadar, markalarının ve kurum itibarlarının korunmasına da oldukça değer verdiklerinin bilinci ile müşterilerimizi temsil etmekteyiz.

10) BUTİK HİZMET ANLAYIŞI:

Her marka özeldir. Her firmanın ilk amacı ihtiyaçlarının doğru anlaşılabilmesi ve ticaret sürecinin prüzsüz ilerlemesidir. İşte bizim ilk amacımız da firmanızı, ne istediğinizi en doğru şekilde anlayıp, gitmek istediğiniz noktaya olan yolculuğunuzu birlikte kurgulamak ve karşılıklı yaratacağımız sinerji ile size en uygun hizmeti sunmaktır.

HER MARKA ÖZELDİR

Ne istediğinizi en doğru şekilde anlayıp, gitmek istediğiniz noktaya olan yolculuğunuzu birlikte kurgulamak ve yaratacağımız sinerji ile size en uygun hizmeti sunmak başlıca hedefimizdir.

BİLGİ VE SORUNLARINIZ İÇİN

+90 232 464 12 31
info@blcgumruk.com